Ja gatavojies mainīt ēkai jumta segumu vai pat visu tā konstrukciju, vai celt jaunu ēku, un apsver domu par lēzeno jumtu (saukti arī par plakanajiem jumtiem), tad mūsu speciālisti apsekos objektu, izstrādās projektu un sastādīs tāmi, kā arī veiks jumta demontāžas un uzstādīšanas darbus.

Arvien biežāk ēku celtniecībā tiek izmantoti lēzenie jumti; šāda veida jumts padara māju oriģinālu un interesantu, kā arī piedāvā plašas dizaina iespējas.

Mūsdienīgi lēzenie jumti veic ne vien hidroizolācijas un siltumizolācijas funkcijas, bet kļūst arī par papildu izmantojamo platību.

Kas ir lēzenais jumts?

Lēzenais jumts veido līdz pat septiņu grādu leņķi. To parasti veido:

  • atbalsta konstrukcija,
  • tvaika barjera,
  • izolācijas kārta,
  • hidroizolācijas slānis
  • un arī ventilācija.

 

Visbiežāk tiek ierīkoti industriālajiem objektiem un daudzdzīvokļu ēkām. Mūsdienās lēzeno jumtu arvien vairāk izvēlas uzstādīt arī privātmāju īpašnieki.

Lēzenā jumta būvniecībai ir zemākas izmaksas salīdzinājumā ar slīpā jumta būvniecību, jo jumts sastāda mazāku virsmas laukumu, ietaupot materiālu, un lēzenā jumta seguma uzstādīšanas laiks ir īsāks.

Lēzenā jumta būvniecībā var izmantot plaša spektra materiālus: polimēru, bitumenu, bitumena polimēra materiālu, kā arī mastiku. Apvienojumā ar siltumizolāciju, savilktņiem un nesošajām plātnēm šie materiāli garantē oriģinālas un plašas dizaina variācijas. Uzstādot lēzeno jumtu, tiek veidota pārdomāta un droša sniega novākšanas un ūdens noteku sistēma.

Pareizi uzturot šāda veida jumta segumu, tā kalpošanas laiks var pārsniegt pat 30 gadus.

Uz lēzenajiem jumtiem mēdz krāties ūdens un dažādi gruži. Tāpēc nepieciešams lēzeno jumtu apsekot vismaz divas reizes gadā, pavasarī un rudenī, lai notīrītu lapas, sīkus zarus un citus gružus, kas var kavēt ūdens drenāžu vai izraisīt tās aizsērējumu. 

Bitumena ruļļmateriāli
Poliuretāna hidroizolācijas materiāli
PVC membrānas