Slīpais jumts ir daudzslāņu konstrukcijas elements ar slīpu leņķi. Tiek izmantots industriālo objektu, daudzīvokļu ēku un pivātmāju būvniecībā.

Tas, kas padara slīpo jumtu tik pievilcīgu, ir to daudzveidība. Ņemot vērā ēkas funkcionālo mērķi, iespējams izveidot visdažādāko jumta formas. Materiālu daudzveidība ļauj izveidot interesantus dizainiskus un arhitektūriskus risinājumus. Tas ir visizplatītākais dzīvojamo ēku jumtu pārseguma veids, jo šāds jumts ļauj pilnībā izmantot zem tā esošo telpu lietderīgi. 

Kā slīpo jumtu segums tiek izmantoti dažādi materiāli (māls, tērauds, keramika, šķiedrcements, plastmasa, koks u.c.) un no tiem izgatavoti izstrādājumi. Jumta seguma materiāla izvēli galvenokārt nosaka finansiālie apsvērumi, kā arī ugunsdrošības un arhitektūras prasības.

Jumtu_segumu_centrs_baneris1

Latvijā valdošie klimatiskie apstākļi slīpos jumtus ir padarījuši par populārākajiem būvniecībā.

Pie slīpajiem jumtiem pieder tādi jumtu veidi, kuriem jumta virsma ir slīpa pret ārsienām. Šādi tas ļauj dabiski novadīt lietu un sniegu, un neļauj pārmērīgi uzkrāties netīrumiem kā lapām, zariem u.c. Tādēļ arī šādiem jumtiem ir vieglāka apsaimniekošana, jo pārsvarā regulāri jāiztīra tikai noteku sistēmas un, atkarībā no jumta konstrukcijas, sateknes u.tml.

Lielākajai daļai slīpo jumtu leņķis ir vismaz 5°. Ir gadījumi, kad atsevišķām jumta sekcijām var būt pat 90 ° slīpuma leņķis. 

Stāvie jumti var sastādīt lielākas izmaksas, jo to būvniecībai nepieciešams vairāk darbaspēka un materiālu. Ja izvēlas pareizo jumta slīpumu, iespējams samazināt mājas celtniecības izmaksas. 

Metāla jumti
Dakstiņu jumti
Šķiedrcementa lokšņu jumti